Samtec, Inc. HDWM-24-54-G-S-350-SM
Model
HDWM-24-54-G-S-350-SM
Datasheet
HDWM-24-54-G-S-350-SM PDF
Description
CONN HDR 24POS 0.05 STACK SMD
Attribute Name Attribute Value
Number of Positions 24
Length - Overall Pin 0.640" (16.256mm)
Color Black
Length - Stack Height 0.355" (9.017mm)
Pitch 0.050" (1.27mm)
Length - Post (Mating) 0.285" (7.239mm)