Samtec, Inc. HDWM-24-54-G-S-280-SM
Model
HDWM-24-54-G-S-280-SM
Datasheet
HDWM-24-54-G-S-280-SM PDF
Description
CONN HDR 24POS 0.05 STACK SMD
Attribute Name Attribute Value
Termination Solder
Length - Tail -
Mounting Type Surface Mount
Number of Rows 1
Number of Positions 24
Length - Overall Pin 0.635" (16.129mm)
Color Black
Length - Stack Height 0.350" (8.890mm)
Pitch 0.050" (1.27mm)
Length - Post (Mating) 0.285" (7.239mm)