Samtec, Inc. HDWM-24-54-G-S-250-SM
Model
HDWM-24-54-G-S-250-SM
Datasheet
HDWM-24-54-G-S-250-SM PDF
Description
CONN HDR 24POS 0.05 STACK SMD
Attribute Name Attribute Value
Series Flex Stack, HDWM
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Packaging Bulk
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Part Status Active
Row Spacing -
Termination Solder
Length - Tail -
Mounting Type Surface Mount
Number of Rows 1
Number of Positions 24
Length - Overall Pin 0.565" (14.351mm)
Color Black
Length - Stack Height 0.280" (7.112mm)
Pitch 0.050" (1.27mm)
Length - Post (Mating) 0.285" (7.239mm)