Samtec, Inc. HDWM-23-55-G-S-280-SM
Model
HDWM-23-55-G-S-280-SM
Datasheet
HDWM-23-55-G-S-280-SM PDF
Description
CONN HDR 23POS 0.05 STACK SMD
Attribute Name Attribute Value
Number of Positions 23
Length - Overall Pin 0.695" (17.653mm)
Color Black
Length - Stack Height 0.355" (9.017mm)
Pitch 0.050" (1.27mm)
Length - Post (Mating) 0.340" (8.636mm)