Samtec, Inc. HDWM-23-55-G-S-250-SM
Model
HDWM-23-55-G-S-250-SM
Datasheet
HDWM-23-55-G-S-250-SM PDF
Description
CONN HDR 23POS 0.05 STACK SMD
Attribute Name Attribute Value
Termination Solder
Length - Tail -
Mounting Type Surface Mount
Number of Rows 1
Number of Positions 23
Length - Overall Pin 0.620" (15.748mm)
Color Black
Length - Stack Height 0.280" (7.112mm)
Pitch 0.050" (1.27mm)
Length - Post (Mating) 0.340" (8.636mm)