Samtec, Inc. HDWM-23-54-S-S-355-SM
Model
HDWM-23-54-S-S-355-SM
Datasheet
HDWM-23-54-S-S-355-SM PDF
Description
CONN HDR 23POS 0.05 STACK SMD
Attribute Name Attribute Value
Number of Positions 24
Length - Overall Pin 0.535" (13.589mm)
Color Black
Length - Stack Height 0.250" (6.350mm)
Pitch 0.050" (1.27mm)
Length - Post (Mating) 0.285" (7.239mm)