Samtec, Inc. HDWM-20-59-S-S-600-SM
Manufacturer
Samtec, Inc.
Model
HDWM-20-59-S-S-600-SM
Datasheet
HDWM-20-59-S-S-600-SM PDF
Description
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Attribute Name Attribute Value
Number of Positions 20
Length - Overall Pin 1.080" (27.432mm)
Color Black
Length - Stack Height 0.615" (15.621mm)
Pitch 0.050" (1.27mm)
Length - Post (Mating) 0.465" (11.811mm)