Samtec, Inc. FW-17-05-FM-D-537-075-A
Manufacturer
Samtec, Inc.
Model
FW-17-05-FM-D-537-075-A
Datasheet
FW-17-05-FM-D-537-075-A PDF
Description
CONN HDR 34POS 0.05 STACK SMD
Attribute Name Attribute Value
Number of Positions 28
Length - Overall Pin 0.325" (8.255mm)
Color Black
Length - Stack Height 0.250" (6.350mm)
Pitch 0.050" (1.27mm)
Length - Post (Mating) 0.075" (1.905mm)
Series Flex Stack, FW
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Packaging Tape & Reel (TR)
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Part Status Active
Row Spacing 0.050" (1.27mm)