Samtec, Inc. FW-16-05-F-D-565-109-A
Model
FW-16-05-F-D-565-109-A
Datasheet
FW-16-05-F-D-565-109-A PDF
Description
CONN HDR 32POS 0.05 STACK SMD
Packaging Bulk
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Part Status Active
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Termination Solder
Length - Tail -
Mounting Type Surface Mount
Number of Rows 2
Number of Positions 32
Length - Overall Pin 0.675" (17.145mm)
Color Black
Length - Stack Height 0.565" (14.351mm)
Pitch 0.050" (1.27mm)
Length - Post (Mating) 0.110" (2.794mm)