Samtec, Inc. FW-16-03-L-D-335-065
Model
FW-16-03-L-D-335-065
Datasheet
FW-16-03-L-D-335-065 PDF
Description
CONN HDR 32POS 0.05 STACK SMD
Attribute Name Attribute Value
Number of Positions 32
Length - Overall Pin 0.355" (9.017mm)
Color Black
Length - Stack Height 0.290" (7.366mm)
Pitch 0.050" (1.27mm)
Length - Post (Mating) 0.065" (1.651mm)
Part Status Active
Row Spacing 0.050" (1.27mm)