Samtec, Inc. FW-16-03-L-D-265-100
Model
FW-16-03-L-D-265-100
Datasheet
FW-16-03-L-D-265-100 PDF
Description
CONN HDR 32POS 0.05 STACK SMD
Attribute Name Attribute Value
Number of Positions 32
Length - Overall Pin 0.375" (9.525mm)
Color Black
Length - Stack Height 0.275" (6.985mm)
Pitch 0.050" (1.27mm)
Length - Post (Mating) 0.100" (2.540mm)
Part Status Active
Row Spacing 0.050" (1.27mm)