Samtec, Inc. FW-16-03-L-D-265-065
Model
FW-16-03-L-D-265-065
Datasheet
FW-16-03-L-D-265-065 PDF
Description
CONN HDR 32POS 0.05 STACK SMD
Attribute Name Attribute Value
Termination Solder
Length - Tail -
Mounting Type Surface Mount
Number of Rows 2
Number of Positions 32
Length - Overall Pin 0.365" (9.271mm)
Color Black
Length - Stack Height 0.265" (6.731mm)
Pitch 0.050" (1.27mm)
Length - Post (Mating) 0.100" (2.540mm)
Part Status Active
Row Spacing 0.050" (1.27mm)