Samtec, Inc. FW-15-04-G-D-500-155
Model
FW-15-04-G-D-500-155
Datasheet
FW-15-04-G-D-500-155 PDF
Description
CONN HDR 30POS 0.05 STACK T/H
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Packaging Bulk
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Part Status Active
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Termination Solder
Length - Tail -
Mounting Type Surface Mount
Number of Rows 2
Number of Positions 32
Length - Overall Pin 0.550" (13.970mm)
Color Black
Length - Stack Height 0.400" (10.160mm)
Pitch 0.050" (1.27mm)
Length - Post (Mating) 0.150" (3.810mm)