Samtec, Inc. FW-15-04-G-D-210-150
Manufacturer
Samtec, Inc.
Model
FW-15-04-G-D-210-150
Datasheet
FW-15-04-G-D-210-150 PDF
Description
CONN HDR 30POS 0.05 STACK T/H
Attribute Name Attribute Value
Number of Positions 30
Length - Overall Pin 0.605" (15.367mm)
Color Black
Length - Stack Height 0.210" (5.334mm)
Pitch 0.050" (1.27mm)
Length - Post (Mating) 0.305" (7.747mm)
Series Flex Stack, FW
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Packaging Tube
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Part Status Active
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Termination Solder
Length - Tail 0.090" (2.286mm)