Samtec, Inc. FW-15-03-F-D-320-070-ES-A-P-TR
Model
FW-15-03-F-D-320-070-ES-A-P-TR
Datasheet
FW-15-03-F-D-320-070-ES-A-P-TR PDF
Description
CONN HDR 30POS 0.05 STACK SMD
Attribute Name Attribute Value
Number of Positions 30
Length - Overall Pin 0.395" (10.033mm)
Color Black
Length - Stack Height 0.320" (8.128mm)
Pitch 0.050" (1.27mm)
Length - Post (Mating) 0.075" (1.905mm)
Series Flex Stack, FW
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Packaging Tape & Reel (TR)
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Part Status Active
Row Spacing 0.050" (1.27mm)