Samtec, Inc. FW-15-02-G-D-520-155
Model
FW-15-02-G-D-520-155
Datasheet
FW-15-02-G-D-520-155 PDF
Description
CONN HDR 30POS 0.05 STACK T/H
Part Status Active
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Termination Solder
Length - Tail 0.075" (1.905mm)
Mounting Type Through Hole
Number of Rows 2
Number of Positions 30
Length - Overall Pin 0.775" (19.685mm)
Color Black
Length - Stack Height 0.520" (13.208mm)
Pitch 0.050" (1.27mm)
Length - Post (Mating) 0.180" (4.572mm)