Samtec, Inc. FW-15-02-G-D-505-065
Model
FW-15-02-G-D-505-065
Datasheet
FW-15-02-G-D-505-065 PDF
Description
CONN HDR 30POS 0.05 STACK T/H
Attribute Name Attribute Value
Termination Solder
Length - Tail 0.075" (1.905mm)
Mounting Type Through Hole
Number of Rows 2
Number of Positions 30
Length - Overall Pin 0.651" (16.535mm)
Color Black
Length - Stack Height 0.511" (12.979mm)
Pitch 0.050" (1.27mm)
Length - Post (Mating) 0.065" (1.651mm)
Part Status Active
Row Spacing 0.050" (1.27mm)