Samtec, Inc. FW-15-02-G-D-405-105
Model
FW-15-02-G-D-405-105
Datasheet
FW-15-02-G-D-405-105 PDF
Description
CONN HDR 30POS 0.05 STACK T/H
Attribute Name Attribute Value
Number of Positions 30
Length - Overall Pin 0.650" (16.510mm)
Color Black
Length - Stack Height 0.405" (10.287mm)
Pitch 0.050" (1.27mm)
Length - Post (Mating) 0.170" (4.318mm)
Part Status Active
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Termination Solder
Length - Tail 0.075" (1.905mm)