Samtec, Inc. DWM-32-51-S-S-250
Model
DWM-32-51-S-S-250
Datasheet
DWM-32-51-S-S-250 PDF
Description
CONN HDR 32POS 0.05 STACK T/H
Attribute Name Attribute Value
Number of Positions 38
Length - Overall Pin 0.410" (10.414mm)
Color Black
Length - Stack Height 0.250" (6.350mm)
Pitch 0.050" (1.27mm)
Length - Post (Mating) 0.040" (1.016mm)
Series Flex Stack, DWM
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Packaging Bulk
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Part Status Active
Row Spacing -
Termination Solder
Length - Tail 0.120" (3.048mm)