Samtec, Inc. DWM-32-51-S-S-200
Model
DWM-32-51-S-S-200
Datasheet
DWM-32-51-S-S-200 PDF
Description
CONN HDR 32POS 0.05 STACK T/H
Attribute Name Attribute Value
Termination Solder
Length - Tail 0.120" (3.048mm)
Mounting Type Through Hole
Number of Rows 1
Number of Positions 32
Length - Overall Pin 0.410" (10.414mm)
Color Black
Length - Stack Height 0.250" (6.350mm)
Pitch 0.050" (1.27mm)
Length - Post (Mating) 0.040" (1.016mm)