Samtec, Inc. DWM-25-59-G-S-519
Model
DWM-25-59-G-S-519
Datasheet
DWM-25-59-G-S-519 PDF
Description
CONN HDR 25POS 0.05 STACK T/H
Attribute Name Attribute Value
Termination Solder
Length - Tail 0.120" (3.048mm)
Mounting Type Through Hole
Number of Rows 1
Number of Positions 25
Length - Overall Pin 0.755" (19.177mm)
Color Black
Length - Stack Height 0.625" (15.875mm)
Pitch 0.050" (1.27mm)
Length - Post (Mating) 0.010" (0.254mm)