Samtec, Inc. DWM-17-58-L-D-250
Model
DWM-17-58-L-D-250
Datasheet
DWM-17-58-L-D-250 PDF
Description
CONN HDR 34POS 0.05 STACK T/H
Attribute Name Attribute Value
Termination Solder
Length - Tail 0.120" (3.048mm)
Mounting Type Through Hole
Number of Rows 1
Number of Positions 29
Length - Overall Pin 0.705" (17.907mm)
Color Black
Length - Stack Height 0.250" (6.350mm)
Pitch 0.050" (1.27mm)
Length - Post (Mating) 0.335" (8.509mm)