Samtec, Inc. DWM-09-52-T-S-250
Manufacturer
Samtec, Inc.
Model
DWM-09-52-T-S-250
Datasheet
DWM-09-52-T-S-250 PDF
Description
CONN HDR 9POS 0.05 STACK T/H TIN
Attribute Name Attribute Value
Part Status Active
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Length - Tail -
Mounting Type Surface Mount
Number of Rows 2
Number of Positions 4
Length - Overall Pin 0.485" (12.319mm)
Color Black
Length - Stack Height 0.250" (6.350mm)
Pitch 0.050" (1.27mm)
Length - Post (Mating) 0.235" (5.969mm)