Samtec, Inc. DW-32-19-T-D-1000
Model
DW-32-19-T-D-1000
Datasheet
DW-32-19-T-D-1000 PDF
Description
CONN HDR 64POS 0.1 STACK T/H TIN
Attribute Name Attribute Value
Number of Positions 64
Length - Overall Pin 1.330" (33.782mm)
Color Black
Length - Stack Height 1.200" (30.480mm)
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Post (Mating) 0.020" (0.508mm)
Series Flex Stack, DW
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Packaging Bulk
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Part Status Active
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Length - Tail 0.110" (2.794mm)