Samtec, Inc. DW-23-09-G-D-384
Manufacturer
Samtec, Inc.
Model
DW-23-09-G-D-384
Datasheet
DW-23-09-G-D-384 PDF
Description
CONN HDR 46POS 0.1 STACK T/H
Attribute Name Attribute Value
Number of Positions 46
Length - Overall Pin 0.730" (18.542mm)
Color Black
Length - Stack Height 0.390" (9.906mm)
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Post (Mating) 0.230" (5.842mm)
Series Flex Stack, DW
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Packaging Bulk
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Part Status Active
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Length - Tail 0.110" (2.794mm)