Samtec, Inc. DW-14-07-T-S-300
Model
DW-14-07-T-S-300
Datasheet
DW-14-07-T-S-300 PDF
Description
CONN HDR 14POS 0.1 STACK T/H TIN
Attribute Name Attribute Value
Part Status Active
Row Spacing -
Termination Solder
Length - Tail 0.110" (2.794mm)
Mounting Type Through Hole
Number of Rows 1
Number of Positions 14
Length - Overall Pin 0.430" (10.922mm)
Color Black
Length - Stack Height 0.320" (8.128mm)
Pitch 0.100" (2.54mm)