Samtec, Inc. DW-13-17-T-S-235
Model
DW-13-17-T-S-235
Datasheet
DW-13-17-T-S-235 PDF
Description
CONN HDR 13POS 0.1 STACK T/H TIN
Termination Solder
Length - Tail 0.110" (2.794mm)
Number of Positions 13
Length - Overall Pin 0.480" (12.192mm)
Color Black
Length - Stack Height 0.236" (5.994mm)
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Post (Mating) 0.134" (3.404mm)