Samtec, Inc. DW-13-17-T-S-230
Model
DW-13-17-T-S-230
Datasheet
DW-13-17-T-S-230 PDF
Description
CONN HDR 13POS 0.1 STACK T/H TIN
Attribute Name Attribute Value
Color Black
Length - Stack Height 0.232" (5.893mm)
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Post (Mating) 0.138" (3.505mm)
Series Flex Stack, DW
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Packaging Bulk
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Termination Solder
Length - Tail 0.110" (2.794mm)
Number of Positions 13
Length - Overall Pin 0.480" (12.192mm)