Samtec, Inc. DW-12-09-T-S-475
Model
DW-12-09-T-S-475
Datasheet
DW-12-09-T-S-475 PDF
Description
CONN HDR 12POS 0.1 STACK T/H TIN
Termination Solder
Length - Tail 0.120" (3.048mm)
Mounting Type Through Hole
Number of Rows 1
Number of Positions 4
Length - Overall Pin 0.755" (19.177mm)
Color Black
Length - Stack Height 0.590" (14.986mm)
Pitch 0.050" (1.27mm)
Length - Post (Mating) 0.045" (1.143mm)