Samtec, Inc. DW-12-09-T-S-380
Model
DW-12-09-T-S-380
Datasheet
DW-12-09-T-S-380 PDF
Description
CONN HDR 12POS 0.1 STACK T/H TIN
Termination Solder
Length - Tail 0.110" (2.794mm)
Number of Positions 12
Length - Overall Pin 0.730" (18.542mm)
Color Black
Length - Stack Height 0.390" (9.906mm)
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Post (Mating) 0.230" (5.842mm)