Samtec, Inc. DW-10-09-T-S-515-LL
Model
DW-10-09-T-S-515-LL
Datasheet
DW-10-09-T-S-515-LL PDF
Description
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H TIN
Number of Positions 10
Length - Overall Pin 0.480" (12.192mm)
Color Black
Length - Stack Height 0.260" (6.604mm)
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Post (Mating) 0.110" (2.794mm)
Series Flex Stack, DW
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Packaging Bulk
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Termination Solder
Length - Tail 0.110" (2.794mm)