Samtec, Inc. DW-10-09-T-S-510-LL
Model
DW-10-09-T-S-510-LL
Datasheet
DW-10-09-T-S-510-LL PDF
Description
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H TIN
Termination Solder
Length - Tail 0.110" (2.794mm)
Number of Positions 10
Length - Overall Pin 0.730" (18.542mm)
Color Black
Length - Stack Height 0.515" (13.081mm)
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Post (Mating) 0.105" (2.667mm)