Samtec, Inc. DW-07-19-F-S-1025
Model
DW-07-19-F-S-1025
Datasheet
DW-07-19-F-S-1025 PDF
Description
CONN HDR 7POS 0.1 STACK T/H GOLD
Termination Solder
Length - Tail 0.110" (2.794mm)
Number of Positions 7
Length - Overall Pin 1.330" (33.782mm)
Color Black
Length - Stack Height 1.030" (26.162mm)
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Post (Mating) 0.190" (4.826mm)