Samsung Electro-Mechanics CL21A226MQQNNNF
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
Model
CL21A226MQQNNNF
Datasheet
CL21A226MQQNNNF PDF
Description
CAP CER 22UF 6.3V X5R 0805
Attribute Name Attribute Value
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Series SMD Auto X8R HT150C
Thickness (Max) 0.034" (0.87mm)
Ratings AEC-Q200
Voltage - Rated 10V
Features Low ESL, High Temperature
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Packaging Tape & Reel (TR)
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Capacitance 3300pF