ROHM Semiconductor KTR25JZPF9R10
Manufacturer
ROHM Semiconductor
Model
KTR25JZPF9R10
Datasheet
KTR25JZPF9R10 PDF
Description
RES SMD 9.1 OHM 1% 1/3W 1210
Availability
IN STOCK
Stock: 28000
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Series RT
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Features -
Number of Terminations 2
Packaging Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package 0805
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Resistance 5.1 Ohms