Riedon UAL25-3KF8
- Model
- UAL25-3KF8
- Datasheet
- UAL25-3KF8 PDF
- Description
- RES CHAS MNT 3K OHM 1% 25W
|---|---|
| Resistance | 22 Ohms |
| Composition | Wirewound |
| Part Status | Active |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 7.5W |
| Package / Case | Axial, Box |
| Mounting Feature | Flanges |
| Series | RH |
| Size / Dimension | 0.600" L x 0.646" W (15.24mm x 16.41mm) |
| Features | Moisture Resistant |
| Coating, Housing Type | Aluminum |
| Packaging | Bulk |
| Height - Seated (Max) | 0.335" (8.51mm) |
| Tolerance | ±1% |
| Operating Temperature | -55°C ~ 250°C |
| Lead Style | Solder Lugs |
| Temperature Coefficient | ±20ppm/°C |