Riedon UAL25-330RF8
- Model
- UAL25-330RF8
- Datasheet
- UAL25-330RF8 PDF
- Description
- RES CHAS MNT 330 OHM 1% 25W
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 25W |
| Package / Case | Axial, Box |
| Mounting Feature | Flanges |
| Series | UAL |
| Size / Dimension | 1.063" L x 1.079" W (27.00mm x 27.40mm) |
| Features | Current Sense, Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety |
| Coating, Housing Type | Aluminum |
| Packaging | Bulk |
| Height - Seated (Max) | 0.575" (14.60mm) |
| Tolerance | ±1% |
| Operating Temperature | -55°C ~ 275°C |
| Lead Style | Solder Lugs |
| Temperature Coefficient | ±50ppm/°C |
| Resistance | 1 Ohms |