Renesas Electronics America Inc. X9279TV14Z-2.7
- Model
- X9279TV14Z-2.7
- Datasheet
- X9279TV14Z-2.7 PDF
|---|---|
| Memory Type | Non-Volatile |
| Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) | 300 (Max) |
| Number of Taps | 256 |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Base Part Number | X9271 |
| Taper | Linear |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Series | XDCP™ |
| Resistance (Ohms) | 100k |
| Features | Selectable Address |
| Number of Circuits | 1 |
| Interface | SPI |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| Tolerance | ±20% |
| Temperature Coefficient (Typ) | ±300ppm/°C |