Renesas Electronics America Inc. X9119TV14-2.7T1
Model
X9119TV14-2.7T1
Datasheet
X9119TV14-2.7T1 PDF
Attribute Name Attribute Value
Memory Type Non-Volatile
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) 400
Part Status Obsolete
Configuration Potentiometer
Number of Taps 16
Package / Case 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Base Part Number X9116
Taper Linear
Voltage - Supply 2.7V ~ 5.5V
Series XDCP™
Resistance (Ohms) 10k
Features -
Number of Circuits 1
Interface Up/Down (U/D, INC, CS)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Packaging Tube
Supplier Device Package 8-MSOP
Tolerance ±20%
Temperature Coefficient (Typ) ±300ppm/°C