Renesas Electronics America Inc. EL5100ISZ-T13
Manufacturer
Renesas Electronics America Inc.
Model
EL5100ISZ-T13
Datasheet
EL5100ISZ-T13 PDF
Description
IC OPAMP VFB 1 CIRCUIT 8SOIC
Attribute Name Attribute Value
Base Part Number EL5100
Current - Supply 2.5mA
Number of Circuits 1
Series -
Current - Input Bias 2µA
Packaging Tape & Reel (TR)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Slew Rate 2200V/µs
Voltage - Input Offset 1mV
Output Type -
Supplier Device Package 8-SOIC
Part Status Obsolete
Current - Output / Channel 100mA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Supply, Single/Dual (±) 3.3V ~ 12V, ±1.65V ~ 6V
-3db Bandwidth 200MHz
Amplifier Type Voltage Feedback
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)