Parlex USA LLC 050R50-102B
Manufacturer
Parlex USA LLC
Model
050R50-102B
Datasheet
050R50-102B PDF
Description
CABLE FFC 50POS 0.50MM 4"
Availability
IN STOCK
Stock: 957
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Part Status Active
Termination Style Top on One Side, Bottom on Other, Backers on Both Sides
Number of Conductors 8
Length - Exposed Ends 0.157" (4.00mm)
Pitch 0.020" (0.50mm)
Length 6.000" (152.40mm)