Panduit Corp LCMDX95-10CD-X
Model
LCMDX95-10CD-X
Datasheet
LCMDX95-10CD-X PDF
Description
CONN TERM RECT RING 95MM #M10
Attribute Name Attribute Value
Packaging Bulk
Length - Overall -
Insulation Non-Insulated
Diameter - Ring ID 0.200" (5.08mm)
Wire Gauge 6-14 AWG
Width - Outer Edges 0.380" (9.65mm)
Part Status Obsolete
Diameter - Barrel ID -
Termination Screw
Diameter - Barrel OD -
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Stud/Tab Size 3/16 Stud
Tab Thickness 0.070" (1.78mm)