Panasonic Industrial Automation Sales GX-12MLU-C5
- Manufacturer
- Panasonic Industrial Automation Sales
- Model
- GX-12MLU-C5
- Datasheet
- GX-12MLU-C5 PDF
- Description
- SENSOR PROX INDUCT 6.4MM CYLIND
- Availability
- IN STOCK
Stock: 2
Product Detail
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Material - Body | Nickel-Plated Brass |
| Sensing Distance | 0.094" (2.4mm) |
| Voltage - Supply | 12V ~ 24V |
| Termination Style | Cable Leads |
| Ingress Protection | IP67 |
| Series | GX |
| Response Frequency | 1.2kHz |
| Indicator | LED |
| Operating Temperature | -25°C ~ 70°C |