Panasonic Electronic Components ERD-S1TJ912V
Manufacturer
Panasonic Electronic Components
Model
ERD-S1TJ912V
Datasheet
ERD-S1TJ912V PDF
Description
RES 9.1K OHM 1/2W 5% AXIAL
Availability
IN STOCK
Stock: 3188
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Packaging Cut Tape (CT)
Supplier Device Package Axial
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient -150/ -350ppm/°C
Resistance 16 kOhms
Composition Carbon Film
Part Status Obsolete
Failure Rate -
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Package / Case Axial
Size / Dimension 0.091" Dia x 0.250" L (2.30mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) -
Series ERDS1
Operating Temperature -55°C ~ 155°C