Panasonic Electronic Components EEE-HA1A220WR
Model
EEE-HA1A220WR
Datasheet
EEE-HA1A220WR PDF
Description
CAP ALUM 22UF 20% 10V SMD
Availability
IN STOCK
Stock: 1555
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Packaging Cut Tape (CT)
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±20%
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Capacitance 22µF
Surface Mount Land Size -
Part Status Active
Ripple Current @ Low Frequency 65mA @ 120Hz
Applications General Purpose
Ripple Current @ High Frequency 117mA @ 100kHz
Lead Spacing 0.079" (2.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Polarization Polar
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial, Can
Voltage - Rated 50V
Series KMG
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)