Panasonic Electronic Components ECW-U2684KCZ
Manufacturer
Panasonic Electronic Components
Model
ECW-U2684KCZ
Datasheet
ECW-U2684KCZ PDF
Description
CAP FILM 0.68UF 10% 250VDC 6031
Availability
IN STOCK
Stock: 922
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Features -
Voltage Rating - AC 125V
Packaging Bulk
Voltage Rating - DC 250V
Tolerance ±10%
Height - Seated (Max) -
Capacitance 2200pF
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Part Status Active
Termination PC Pins
Applications General Purpose
Lead Spacing -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Axial
Series WMF
Size / Dimension 0.189" Dia x 0.563" L (4.80mm x 14.30mm)