OSRAM Opto Semiconductors, Inc. LW TVSG.BB-BYCX-JBNC-Z486-20-R18-Z
- Manufacturer
- OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
- Model
- LW TVSG.BB-BYCX-JBNC-Z486-20-R18-Z
- Datasheet
- LW TVSG.BB-BYCX-JBNC-Z486-20-R18-Z PDF
- Description
- LED WHITE DIFFUSED 2PLCC SMD
|---|---|
| Configuration | Standard |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Viewing Angle | 120° |
| Color | White |
| Current - Test | 20mA |
| Series | Mini TOPLED® |
| Package / Case | 2-SMD, J-Lead |
| Features | - |
| Size / Dimension | 2.00mm L x 1.40mm W |
| Lens Size | 1.50mm x 1.00mm |
| Lens Transparency | Diffused |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Wavelength - Peak | - |
| Lens Color | Yellow |
| Millicandela Rating | 533mcd |
| Lens Style | Rectangle with Flat Top |
| Wavelength - Dominant | - |
| Part Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | SMD |
| Height (Max) | 1.40mm |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3.2V |