OSRAM Opto Semiconductors, Inc. LMW CNAP-8J7K-35-E-L-350-R18-ZS-XX
Manufacturer
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
Model
LMW CNAP-8J7K-35-E-L-350-R18-ZS-XX
Datasheet
LMW CNAP-8J7K-35-E-L-350-R18-ZS-XX PDF
Description
LED OSLON LX THINGAN SMD
Attribute Name Attribute Value
Height - Seated (Max) 0.068" (1.73mm)
Color White
Supplier Device Package CSMD
Series OSLON LX
CRI (Color Rendering Index) -
CCT (K) -
Flux @ 25°C, Current - Test 82lm (63lm ~ 100lm)
Packaging Tape & Reel (TR)
Flux @ 85°C, Current - Test -
Part Status Obsolete
Lumens/Watt @ Current - Test 73 lm/W
Current - Max 1A
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 3.2V
Mounting Type Surface Mount
Thermal Resistance of Package 14°C/W
Viewing Angle 125°
Current - Test 350mA
Package / Case 1212 (3030 Metric)
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)