OSRAM Opto Semiconductors, Inc. LE B P1W-EZFZ-24-0-F00-T01
- Manufacturer
- OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
- Model
- LE B P1W-EZFZ-24-0-F00-T01
- Datasheet
- LE B P1W-EZFZ-24-0-F00-T01 PDF
- Description
- OSTAR PROJECTION
- Availability
- IN STOCK
Stock: 72
Product Detail
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Series | AB-GES |
| CRI (Color Rendering Index) | 80 |
| CCT (K) | 3000K 3-Step MacAdam Ellipse |
| Light Emitting Surface (LES) | - |
| Features | - |
| Lumens/Watt @ Current - Test | - |
| Lens Type | Flat |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 120VAC |
| Wavelength | - |
| Flux @ Current/Temperature - Test | 260lm (Typ) |
| Part Status | Active |
| Configuration | Linear Light Strip |
| Current - Max | - |
| Viewing Angle | - |
| Type | LED Engine |
| Current - Test | - |
| Color | White, Warm |
| Size / Dimension | 76.00mm L x 24.00mm W |
| Height | - |
| Temperature - Test | 25°C |