OSRAM Opto Semiconductors, Inc. LCW JNSH.EC-BTBU-6P7P-L1M2-20-R18-LM
Model
LCW JNSH.EC-BTBU-6P7P-L1M2-20-R18-LM
Datasheet
LCW JNSH.EC-BTBU-6P7P-L1M2-20-R18-LM PDF
Viewing Angle 110°
Current - Test 20mA
Package / Case 2-SMD, J-Lead
Size / Dimension 0.118" L x 0.055" W (3.00mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
Color White
Supplier Device Package SMD
Series DURIS® E 3
CRI (Color Rendering Index) 80
CCT (K) -
Flux @ 25°C, Current - Test -
Packaging Tape & Reel (TR)
Flux @ 85°C, Current - Test -
Part Status Obsolete
Lumens/Watt @ Current - Test -
Current - Max 30mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 3.05V